Emiráty v kostce

Občané SAE tvoří jen cca 11,5 % obyvatelstva, zbylých 88,5 % tvoří přistěhovalci, především z Pákistánu, Indie, Bangladéše a Íránu. Většina obyvatel vyznává Islám a hinduismus. Oficiálním jazykem Emirátů je arabština, ale velice rozšířená je zde angličtina, perština, hindština i čínština, nápisy jsou zde tak většinou minimálně v pěti jazycích. Většinu území zaujímá poušť, pobřeží je lemováno ostrovy. Podnebí je velmi tropické a suché. Mezi nejteplejší měsíce patří červenec a srpen, kdy průměrné teploty přesahují až 45 °C. Srážky jsou zde velmi ojediněle, velmi časté jsou ale písečné bouře.

 

Abu Dhabi

Abu Dhabi je nejzápadnějším, nejbohatším a největším emirátem. Rozkládá se u pobřeží Perského zálivu, na ploše 73 060 m2. U pobřeží tohoto emirátu se nachází zhruba 200 ostrovů, přičemž na jednom z nich bylo vybudováno stejnojmenné město, Abu Dhabi, které je hlavním městem celých Spojených arabských emirátů. Dominantou tohoto emirátu je jistě Velká mešita šejka Zayeda, mezi další oblíbená místa, které doporučujeme k navštívení patří Ferrari World, Louvre Abu Dhabi, Emirates Palace, zábavní centrum Warner Bros a mnohé další.

 

Dubaj

Dubaj je mnohdy mylně považována za hlavní město SAE, hlavně díky své popularitě a vysoké obydlenosti, po Abu Dhabi je nejlidnatějším a největším emirátem. Město má velice dobrou a hustou dopravní síť, moderní silnice i dálnice – nejznámější dálnicí Dubaje je jistě Sheikh Zayed Road, která prochází celou Dubají. Mimo taxi a autobusů má město i nadzemní metro, které tvoří dopravní páteř města. Dubaj turistům nabízí pestrou škálu aktivit, zde se tedy určitě nudit nebudete! Navštívit můžete nejvyšší stavbu na světě Burj Khalifu; také budovu ve tvaru plachetnice Burj Al Arab, tradiční trhy, uměle vytvořený ostrov Jumeirah Palm, největší nákupní centrum světa Dubai Mall, krytý lyžařský areál Ski Dubai, mnohé zábavní parky a jiné. Do Dubaje existuje přímé letecké spojení z Prahy, Vídně, Bratislavy a Krakova.

 

Sharjah

Sharjah je nejkonzervativnějším emirátem ze všech. Platí zde přísnější společenská pravidla – není zde povolen alkohol, kouření ani kluby; pozor je také třeba dávat na oblečení, oblečení by nemělo být příliš odhalující, důraz se klade zejména na odhalená ramena, záda a kolena. Sharjah je vyhledáván hlavně pro svou výhodnou polohu, do centra Dubaje je to zhruba 20 minut. Dalším lákadlem je také tradiční arabská architektura a zachovalé kulturní památky. Do Sharjah existuje přímé letecké spojení z Prahy a Vídně.

 

Ajman

Emirát Ajman je nejmenším emirátem celých SAE, má rozlohu pouze 260 km2. Ajman je ze všech emirátů zatím nejchudší, hlavně protože na svém území nemá žádné zásoby ropy – hlavní příjmy tak získává z pěstování datlových palem a rybolovu. Tento emirát se ale čím dál více otevírat turistům a dosáhnout tak věhlasu ostatních emirátů. Jsou zde jedny z nejhezčích pláží, o délce cca 16 km, s bílým pískem, které se táhnou až do emirátu Sharjah, často se zde však setkáte s vlnolamy. Ajman má skvělou polohu, Dubaj je vzdálena zhruba 20 kilometrů a transfer z mezinárodního letiště tak netrvá dlouho.

 

Umm Al Quwain

Umm Al Quwain je, s rozlohou 780 km2, druhým nejmenším emirátem a patří také k těm méně rozvinutým, jsou zde však bohatá naleziště ropy. Nachází se na západním pobřeží mezi emiráty Ajman a Ras Al Khaimah. Turistický ruch zde teprve začíná, jsou zde zachovány původní tradice a zvyky, to tento emirát činí naprostým opakem luxusní a nablýskané Dubaje. Prozatím zde nebylo vybudováno mnoho hotelů, proto je tento emirát perfektní pro ty, kteří vyhledávají klidné pláže a soukromí. Mezi hlavní turistická lákadla patří 250 000 m2 velký vodní park Dreamland a místní akvárium.

 

Ras Al Khaimah

Emirát Ras Al Khaimah se nachází v nejsevernější části celých Emirátů. Mnohými je tento emirát považován za nejkrásnější, hlavně díky rozmanitosti přírodních krás – u severního pobřeží se tyčí majestátné pobřeží Hajar, které postupně spadá do zelené roviny a na jihu přechází v písečné duny. Najedete zde převážně luxusní hotely, rodinné hotely i golfová hřiště a krásně dlouhé pláže. Transfer z mezinárodního letiště trvá zhruba hodinu a půl.

 

Fujairah

Fujairah je východním emirátem SAE, nachází se poblíž hranice s Ománem. Území tohoto emirátu je převážně hornaté, v některých místech hory sahají až k hranici pobřeží a vytváří tak úchvatná panoramata. Kvůli horám je však tento emirát více deštivý, můžete se tak – zejména v zimních měsících, setkat s deštivým počasím. Fujairah nabízí kvalitní hotely, krásné písečné pláže, průzračné moře se skvělými podmínkami pro potápění, útesy a bohatý podmořský svět. Transfer z mezinárodního letiště trvá zhruba 2 hodiny.

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu