Palma travel CK Amazonia

Základní informace o zemi + geografie

Spojené Arabské Emiráty jsou velmi populární prázdninovou destinací ležící na tzv. Středním Východě, při pobřeží Perského zálivu. Mezi sousedy této zajímavé země patří Saúdská Arábie a Omán. Hlavním městem země je Abu Dhabi, které leží na ostrově nedaleko pevniny. Většinu území zaujímá poušť, srážky jsou zde spíše neobvyklé, mnohem častější jsou písečné bouře. Na jihozápadě země můžete obdivovat krásné oranžové písečné duny. Země se dělí na 7 autonomních emirátů: Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quawin a Sharjah. Rozloha země činí 77 700 km2, břehy této země navazují na v podstatě 2 zálivy- na severu Perský záliv a na východě Ománský záliv. Pro pobřeží Emirátů jsou charakteristické krásné pláže s pozvolným vstupem do moře a také spousta ostrůvků, většinou neobydlených. Z pohoří v zemi je zajímavé Hajar na východním pobřeží, dále 1300 m vysoká hora Jebel Hafit a konečně nejvyšší bod země, Jebel Tibor s nadmořskou výškou 1527 metrů.
Zdejší platidlo se jmenuje Dirham, rozkládající se na 100 filsů, o aktuálním kurzu se prosím informujte na stránkách www.cnb.cz. Na dovolenou si s sebou můžete vzít Americké Dolary nebo Eura, bez problémů je zde nejen vyměníte, ale v případě potřeby s nimi také zaplatíte- s poněkud méně výhodným kurzem. Z platebních karet jsou k použití Visa, Master Card, American Expres a Diners Club.
Současným prezidentem je Chalífa bin Sajíd Al Nahaján, předsedou vlády Muhammad bin Rašíd Al Maktúm. První veřejné volby se v Emirátech konaly v roce 2006, zajímavostí je, že k nim dostavilo méně než 1% populace.