Palma travel CK Amazonia

Jednotlivé emiráty

Pro lepší představ a také lepší možnost výběru emirátu, na který se s naší cestovní kanceláří vydáte, zde uvádíme krátkou vstupní informaci o každém ze sedmi arabských emirátů.

Abu Dhabi
Abu Dhabi je emirátem se stejnojmenným hlavním městem a největším emirátem ze všech sedmi. Tvoří cca 87% rozlohy země- 67 350 km2- a žije zde cca 1 500 000 obyvatel. K emirátu patří cca 200 ostrůvků, některé jsou obydlené, některé ne. Na jednom z nich leží samotné hlavní město Emirátů-Abu Dhabi. Druhým největším městem oblasti a zároveň celé země je Al Ain. Hlavní město je centrem společenského, obchodního a politického života. Rozhodně doporučujeme jej navštívit alespoň formou jednodenního výletu. Město je slavné svými bulváry a moderními budovami. Z 250 leté historie města toho zde zbylo dost málo, za zmínku stojí Starý Palác. V emirátu se také nachází známý okruh Formule 1 Yas Marina Circuit. Okruh je součástí zábavního centra, kde se nachází také Ferrari Word. Z hotelů, které v tomto Emirátu naše cestovní kancelář nabízí, lze vyzdvihnout hotel Emirates palace a hotel Beach Rotana. Blíže se prosím o našich nabídkách informujte v sekci ubytování.

Dubai
O samotné Dubaji toho na těchto stránkách je řečeno poměrně hodně, doplníme tedy jen několik dalších údajů. Dubai je druhým největším ze sedmi emirátů. Leží na jihu Arabského zálivu, rozkládá se na cca 4000 km2 pevniny a má 72 km dlouhé pobřeží. V emirátu žije cca 1300 000 obyvatel. Hlavní město Emirátu- Dubai- je dnes důležitým obchodním a průmyslovým střediskem, je zde největší přístav oblasti. Přímo s branami města sousedí vedlejší emirát Sharjah. Samotné město dělí na dvě části Dubai Creek- výběžek perského zálivu. Části se jmenují Deira- na severu- a Bur Dubai- na jihu. Zajímavostí je také nově otevřené metro, které v Dubaji funguje od září 2009. C Dubaji naše cestovní kancelář nabízí velké množství hotelů různých kategorií, které se v podstatě dají rozdělit do dvou skupin: Hotel na známé Jumeirah beach a hotely městské. Hotely na Jumeirah beach jsou, jak již název napovídá, plážového charakteru, Mezi opravdové perly patří např. Burj Al Arab- hotel ve tvaru plachetnice postavený na umělém ostrově, nebo „vlna“- Jumeirah Beach hotel. Velmi známý je také luxusní nedávno otevřený pohádkový resort postavený na umělých ostrovech do tvaru palem- Atlantis the Palm. Velmi oblíbený je mezi našimi klienty také hotel Habtoor Grand resort. Co se týká městských hotelů, nemusíte mít strach, že byste se odtud nedostali na pláž. Z většiny hotelů jezdí zdarma hotelový shuttle bus, a to několikrát denně z hotelu na pláž a zpět. Městské hotely v Dubaji navíc bývají oproti těm plážovým podstatně levnější. Z klienty oblíbených hotelů můžeme zmínit např. Sheraton Dubai Creek hotel & tower, Hyatt Regency nebo levnější Metropolitan Deira hotel. Na výběr je toho tu však mnohem víc, záleží na vašem vkusu a tom, co od své dovolené v Dubaji očekáváte. Kolem Dubaje se také nachází množství golfových hřišť. Jsme schopni pro Vás zajistit golfové zájezdy, zájezdy kombinující golf a pobyt a mnoho dalšího. Blíže se prosím o těchto možnostech informujte v naší golfové sekci.

Fujairah
Emirát Fujairah leží na východním pobřeží, u Ománského zálivu. Pobřeží tohoto emirátu je úzké a kolem něj se táhne horský masiv, při koupání tedy můžete obdivovat krásné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Z letovisek je významné Khor Fakkan. Od zbytku Emirátů dělí Fujairah pohoří Hajar. O místní vodě se říká, že je o něco studenější než voda Arabského zálivu. Jsou zde výborné podmínky pro šnorchlování i koupání a krásné pláže. Milovníci historie v tomto emirátu najdou staré město s krásnou starou pevností. Za zmínku také stojí vesnice Bithnah s archeologickým nalezištěm a vesnice Dibbaand Fujairah se známou tvrzí Necropolis. Z hotelů, které v oblasti stojí za strávení příjemné dovolené, uviďme Le Meridien Al Aqqa Beach Resort.

Ras Al Khaimah
Ras Al Khaimah je poslední dobou turisty velmi poptávaným emirátem, zejména z důvodu výborných podmínek na koupání a příznivých cen hotelů. Emirát se rozkládá mezi Arabským zálivem a pohoří Hajar, přímo také sousedí s Ománem. Rozloha emirátu činí 1680 km2. V emirátu se nachází stejnojmenné město. Má dvě části- staré město s vládními budovami a školami a novou část, kde jsou trhy, výstaviště či nemocnice. Obě části od sebe dělí záliv se spoustou mostů. Za návštěvu ve městě stojí hlavně muzeum s krásnou expozicí šperků minerálů a mušlí. Město samo o sobě je oproti ostatním městům v Emirátech klidnější a ne tak moderní. Jak již bylo řečeno, Ras Al Khaimah je velmi poptávanou prázdninovou destinací. Mezi hotelové bestsellery lze jednoznačně zařadit komplex Al Hamra s částmi Fort- hotel na pláži- a Village- bungalovy rozseté v krásné zahradě. Dále pak Bin Majid hotel, nabízející výhodnou cenu a all inclusive, a dále jeho sesterský hotel Bin Majid beach resort.

Sharjah
Sharjah bývá často označován jako předměstí Dubaje, protože s ní těsně sousedí. Řada lidí, kteří v Dubaji pracují, bydlí právě zde. Na úvod bychom rádi připomněli přísný zákaz dovážení a konzumace alkoholu v tomto emirátu. Na veřejnosti- tedy mimo hotel- je také vyžadováno, aby muži i ženy měli zahalená ramena i kolena. V emirátu také nenaleznete ani jednu diskotéku mimo hotel. Rozlohou je tento emirát třetí největší, má cca 2600 km2. Sharjah je emirátem hrdým na tradice a svoji více než 6000 let starou historii. Zajímavostí emirátu je také to, že jej omývají vody jak Arabského, tak Ománského zálivu. Vzhledem ke své poloze je emirát vyhledávaný, je odtud „všude blízko.“ Pokud chcete vidět Sharjah, můžete se ubytovat buď přímo tady, nebo v Dubaji, která je skutečně za rohem. Z hotelů, které v této oblasti jednoznačně můžeme doporučit, uvádíme Grand hotel Sharjah a místní resort slavného hotelového řetězce Radison Sas.

Umm Al Quwain
Tento emirát patří k těm menším z celkových sedmi emirátů, rozkládá se na ploše pouhých 800 km2. Leží mezi emiráty Ajman a Ras Al Khaimah. Stejnojmenné město Al Quwain si zachovalo původní ráz, je klidné, příjemné, ne tak moderní jako ostatní města Emirátů. Jižní pobřeží Emirátu nabízí velmi kvalitní koupání, krásné pláže a průzračně čistou vodu. Pro milovníky luxusu a ruchu města tento emirát rozhodně nedoporučujeme, milovníkům klidu a pohody však na druhou stranu určitě ano. Ze zábavních možností je zde obří vodní park Dreamland, do kterého rovněž pořádáme výlety, další informace naleznete v naší sekci výletů. Hotel, který v této oblasti nabízíme, a který Vám můžeme doporučit, se jmenuje podobně jako emirát sám- Umm Al Quwain Beach Hotel.

Ajman
Posledním a také nejmenším ze sedmi arabských emirátů je Ajman. Rozkládá se na pouhých 260 km2 na západním pobřeží. Je zde celkem 16 km pláží. Stejnojmenné hlavní město emirátu- Ajman- je městem jak moderním, tak i historickým. Emirát je také zajímavý tím, že je zde z celé země nejkvalitnější koupání a nejlepší podmínky na potápění a šnorchlování. Ze zajímavostí, které stojí za návštěvu, uvádíme kromě starého města loděnici. Ajman je pravděpodobně nejromantičtějším ostrovem emirátů, je zde spousta restaurací, kaváren a krásných parků, přímo lákajících k odpočinku a relaxaci. Nejslavnějším a nejpoptávanějším hotelem v této oblasti je místní hotel známého řetězce Kempinsky.